Ataşehir Halı Yıkama

Ataşehir Halı Yıkama

Piyasa da çok fazla halı modeli yer alır. İster iş yerlerinde, ister evlerde kullanım adına çok farklı renk, ebat ve modellerde halı seçenekleri var olmaktadır. Halılarda tercih edilebilecek kumaş türlerine örnek olarak; polyester, akrilik, yün ve polipropilen verilebilir. Halı satın alınırken; fiyatının dışında, halının çizgili, çiçekli, düz renk veya 3 boyutlu gibi sahip olduğu temasına, antik, modern veya patchwork gibi seçeneklerin yer aldığı koleksiyonuna, en önemli detay olan yıkanabilir, antialerjik, anti bakteriyel veya kaymaz taban gibi özelliklerine, dikdörtgen, kare veya yuvarlak gibi mevcut şekline, boyuna, çapına, genişliğine, rengine, jüt taban, pamuk atkı taban veya lateks gibi tabanında kullanılan malzemeye dikkat edilmelidir.

Halının kullanım ömrü tasarımında kullanılan malzemeler ile alakalıdır. Bu gibi nedenlerden dolayı beğendiğiniz halıyı satın almadan, görselliğinden önce malzemesini dikkat etmelisiniz.

Odalara Göre Halı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evin farklı bölümleri için farklı boyutlarda, renklerde ve özelliklerde olan halılar tercih edilebilir. Örneğin;

  • Çocuk odası için tercih edilebilecek halılar öncelikle yün halılardır. Yün halılar piyasadaki en kaliteli halı olma özelliğine sahiptir. Nefes alabilme özelliğine sahip olduğundan dolayı, kokuları içerisinde barındırmaz ve böylelikle kötü koku oluşumunun önüne geçer. Ayrıca çocuk odasında yer alan halıların anti-alerjik ve anti-bakteriyel olması gerekir.
  • Yatak odalarında genelde yatak ve gardolap gibi büyük ebatlı eşyalar yer aldığından dolayı, halılar için geniş alanlar olmaz. Bunun için bayanlar yatak odalarında kullanım adına küçük abatlarda olan halı modellerini veya yollukları tercih ederler. Son zamanların en gözde modellerinden biri olan şagi modeller yatak odaları için oldukça uygundur.
  • Evlerde dekorasyonuna çok fazla önem verilen odaların başında gelen salonlar için, kesinlikle büyük ebatlarda olan dikkat çekici halılar tercih edilmelidir. Farklı bir dekorasyona imza atmak isteyen bayanlar tercihlerini etnik modellerden yana yapabilirler.
  • Halı kullanımının en zor olduğu mekanların başında ise mutfaklar gelir. Yemek artıkları halıların çok fazla lekelenmesine neden olur. Bundan dolayı mutfakta yer alan halının mutlaka koyu renklerde ve leke tutmaz özellikte olması önemlidir.
  • Koridorlarda bulunan yolluk veya halılar ise mutlaka kaymaz tabanlı olmalıdır.

Halınızın Seçimini Siz Yapın Temizliğini Bize Bırakın

Halı seçimi kadar, halı temizliği de çok önemlidir. Yüksek maliyetlere aldığınız ve severek kullandığınız halınızın kısa sürede yıpranmaması için mutlaka düzenli aralıklar ile yıkatılması önemlidir. Halı yıkama alanında doğru şirketler ile çalışılması maddi kayıpların önüne geçer. Ayrıca zaman kaybı yaşamamak adına da doğru yıkama şirketlerinin seçilmesi gerekir.

haliyikamaservisim.com olarak halılarını yıkatmak isteyen müşterilerimizi alanında güvenilir ve profesyonel firmalar ile buluşturuyor ve halıların daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlıyoruz. Halınızın rengi, boyutu, cinsi ve formu ne olursa olsun, uyguladığımız yıkama yöntemleri ile halılarınız yıpratmadan yıkıyor ve tertemiz olarak evinize teslim ediyoruz. Ataşehir halı yıkama alanında hizmet veren firmalarımız oldukça uygun halı yıkama fiyatları ile halılarınızı yıkıyor ve halının dibine işlemiş olan bütün zararlı bakterilerin temizlenmesini sağlıyor. Halılarınızı yıkatmak istiyor ancak halınızın yıpranmasından endişe ediyorsanız, bizimle iletişim kurduğunuz andan itibaren bütün endişelerinizin sona erdiğini göreceksiniz.

Yaz veya kış sezonu fark etmeksizin halılarınızı olabilecek en kısa zamanda temizleyerek sizlere teslim ediyor böylelikle zaman kaybı yaşamanızın önüne geçiyoruz. Önceliğimiz sizin memnuniyetiniz, bundan dolayı ilk olarak sizin talep ettiğiniz hizmeti analiz ediyor, sonrasında en doğru yıkama yöntemleri ile profesyonel bir şekilde sizlere hizmet veriyoruz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir