Avcılar Halı Yıkama

Avcılar Halı Yıkama

Özellikle sıcak ve nemli iklimlere sahip olan bölgelerde yaşayan bayanların evlerinde yer alan halı ve koltuk gibi eşyalarını mutlaka sıklıkla havalandırmalı ve yıkatmalıdır. Bir evin tam anlamıyla temiz ve hijyenik olabilmesi için öncelikle halılarının temiz olması gerekir. Temiz olmayan halılar odalarda kısa sürede yeniden kirli bir görünüm ve kötü koku oluşmasına neden olacaktır. Halı bir evin daha estetik görünmesini sağlarken aynı zamanda ayakları soğuktan korumaya yardımcı olur. Kiri ve bakteriyi taşıyan en büyük unsur ayaklar olduğundan dolayı temizlemeyen halılar adeta hastalık yuvasına dönüşecektir. Süpürmek bir halının sadece yüzeysel olarak temizlenmesini sağlar. Süpürme işleminden sonra halıların dip kısımları pamuklu bir çubuk yardımıyla kontrol edildiğinde halının yeterinde temiz olmadığını kolaylıkla anlayabilmek mümkündür.

Halıları derinlemesine temizleyebilmek, tüm bakterilerden arındırabilmek ve dip kısımlarının da tertemiz olmasını sağlayabilmek için başvurulacak tek yöntem halı yıkama yöntemidir. El yordamının dışında profesyonel makineler ve özel şampuanlar ile yıkanan halılar ilk günkü gibi temiz ve parlak olacaktır. Bu gibi nedenlerden dolayı mutlaka halılar yılda en az 1 veya 2 defa yıkatılmalıdır. Düzenli veya uzun süreli yıkatılmayan halılar hem kirli bir görüntüye ulaşacak hem de insan sağlığını tehdit edecek bir hale gelecektir.

Profesyonel Halı Yıkama Ne Anlama Gelir?

Eskiden bayanlar daha çok evlerinde yer alan halılarını kendi yöntemleri ile temizlemeyi tercih ederlerdi. Sert bir fırça ve yanlış deterjanlar kullanılarak yıkanan halıların dokusu zedelenmeye başladığı için kullanım ömrü azalırdır. Halıların kullanım ömürlerinin daha uzun olabilmesi ve doğru yöntemler ile temizlenebilmesi adına en doğru yöntem işini bilen uzman personellerin yer aldığı, teknolojik makinelerin ve doğru deterjanların kullanıldığı halı yıkama firmalarına başvurmaktır. haliyikamaservisim.com olarak sizleri alanında profesyonel olan firmalar ile buluşturuyor ve halılarınızı güvenilir ellere teslim etmenize yardımcı oluyoruz. İstanbul’da ikamet ediyor ve Avcılar semtinde yer alan güvenilir halı yıkama şirketlerini arıyorsanız en doğru adrestesiniz.

Profesyonel yıkama hizmeti sunan firmalarımız; en doğru aşamaları izleyerek halılarınızı temizlemektedir. Bu aşamalara örnek olarak; sipariş aşaması, toz alma aşaması, yıkama aşaması, süpürme, parfümleme ve paketleme aşaması verilebilir. Sipariş aşamasında, bizimle iletişime geçtiğiniz anda sizin için uygun olan zaman belirlenir ve adresinize gelinir. Sonrasında halılarınız yıkanmak üzere adresinizden teslim alınır. Halılarınızın karışmaması adına fiş numarası oluşturulur ve her bir halınıza bu numara takılır. Halılarınızın metrekare ölçümü yapıldıktan sonra yıkama işlemi için firmaya götürülür. Halı üzerine yapılan ilk işlem toz alma işlemidir. Bu işlemde halının tozu vakumlama sistemi ile çekilir. Sonrasında üzerinde leke olup olmadığı gözlemlenir. Daha sonra en önemli aşama olan yıkama aşamasına geçilir. Bu aşamada halının var olan özellikleri göz önünde bulundurulur. Halının cinsine göre yıkama yöntemi seçilir. Son teknoloji makineler ve halı yıkama şampuanları ile halılar derinlemesine temizlenir. Son olarak halılar kuruduktan sonra hav makinesi ile tekrar süpürülür. Halı yıkatmanın en büyük nedeni olan lekelenmenin tam anlamıyla geçip geçmediğini anlayabilmek adına bir ışık yardımıyla kontrol yapılır. Eğer leke var ise yeniden müdahale edilir. Tam anlamıyla temizlenen halı parfümlenir ve paketlenerek evinize teslim edilir.

Tüm bu işlemler firmalarımız tarafında oldukça uygun halı yıkama fiyatları ile gerçekleştirilir. Kaliteli makineler kullanılarak yıkanmayan halılar uzun süre boyunca kurumadığından dolayı zarar görecek ve kullanılmaz hale gelecektir. Bundan dolayı halı yıkama adına mutlaka alanında profesyonel olan ve kaliteli makineleri kullanan firmalar tercih edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir