Çatalca Halı Yıkama

catalca-hali-yikamaÇatalca Halı Yıkama Fabrikası

İstanbul’un güzide ilçelerinden biri olan Çatalca’da profesyonel halı yıkama hizmetleri sunan halı yıkama firmaları yer almaktadır. Çatalca halı yıkama yerleri ile ilgili bilgilere geçmeden önce dilerseniz Çatalca hakkında biraz bilgi verelim;
Çağlar boyunca önemli olaylara tanıklık eden Çatalca, bundan yaklaşık 2500 yıl önceki tarihini ve yerini aynı güzelliklerle korumaktadır. Tarihin kaynaklarına göre bu güzel kentin temelleri, romalılar tarafından 450 yılında inşa edilmiştir. Kurulduğu konum itibarı ile fiziki coğrafyası çatala benzetildiği için çatalca isminin buradan alındığı söylenmektedir.
İstanbul’un %19’unu oluşturan Çatalca, 1043 km2’lik yüzölçümü ile şehrin en büyük ilçesi konumundayken nüfusu bakımından ise  en ufak ilçesi durumundadır.

Profesyonel Halı Yıkama Tavsiyeleri

Halılarımız bir çok farklı tekniklerle yıkanmaktadır. Şayet halı yıkamasında kullanılan teknik doğru olmaz ise dört dörtlük bir temizlik olamamaktadır. Zira halı yıkamasında kullanılan teknikler, halıların cinslerine göre değişiklik göstermektedir. Bu konu hakkında biraz daha detaylı bilgi vermek açısından aşağıdaki halı yıkama tekniklerini inceleyebilirsiniz.

Detaylı ve Derinlemesine Halı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

halı yıkama işlemini derinlemesine ve titiz bir şekilde uygulama işlemi, sadece profesyonel  Çatalca halı yıkama şirketleri tarafından gerçekleştirilen ve oldukça hassasiyet gerektiren bir konudur. Kapınızdan teslim alınan halılar, halı yıkama işletmelerine getirilmesini takiben bir dizi işlemden geçirilmektedir. Öncelikle toz alma dolaplarında kaba tozlarından arındırılma işlemi uygulanmaktadır. Ardından yarı ve tam otomatik makinalarda halı yıkama işlemi gerçekleştirilmektedir. Halı yıkama işleminin ardından durulama bölümüne aktarılan halılar durulanarak kurutma odalarımızda kurutma işlemine tabii olurlar.En son aşamada ise uzman ekip tarafından son defa kontrol edilen halılar, ambalajlanarak adreslerinize teslim edilirler.

Şampuanlama Yöntemi ile Halı Yıkama Nasıl Yapılır?
Halı yıkama firmaları arasında en fazla kullanılan yöntem, şampuanla halı yıkama yöntemi olmakla birlikte, en ekonomik yıkama şekli olduğunu söyleyebiliriz. Bu tekniklerle halı yıkama şekline gelirsek; bitkisel özlü halı şampuanı öncelikle halıya sürülmek suretiyle halı içerisinde bulunan kirleri çekeerek üzerinde yer alan köpük tabakasının sertleşmesiyle birlikte halı dokularından kirlerin arınma işlemi gerçekleşir. Ardından bu kir kalıntıları elektirikli süpürge veya halı süpürme makinaları ile temizlenmektedir.
Derinlemesine bir yıkama gerektirmeyen bu yöntem yüzeysel temizleme konusunda en sık kullanılan uygulamalardan birisidir. Gerekli olan ekipman vakumlu bir süpürge ve halı şampuanı olması yeterlidir.
Piyasayı incelediğimiz zaman bir çok halı yıkama şampuanı’nın kullanılmakta olduğunu görmekteyiz. Halı yıkama şampuanı seçerken antialerjik ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğundan emin olmamız gerekmektedir.

Bu yıkama teknikleri dışında buharlı halı yıkama, kuru halı temizleme yöntemi ile halı temizleme yöntemi ve köpükle halı yıkama teknikleri mevcuttur. Sitemizin diğer sayfalarında bu konular hakkında da bilgilere yer vereceğiz.

Çatalca’da Profesyonel Halı Yıkama Şirketi
Haliyikamaservisim.com olarak Çatalca’da uzun senelerdir hizmet veren sektöründe öncü seçkin kuruluşlar ile çalışmakta olup, halı yıkama aşamaları bizzat tarafımızdan kontrol edilerek ekibimiz tarafından tam not alan fabrikalardır. Sadece Çatalca’da değil, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa ve Türkiye’nin diğer bir çok illerinde kaliteli ve uzman kadrosuyla senelerdir müşteri memnuniyetini ilkesi olarak benimsemiş firmalar ile çalışmaktayız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir