Çukurova Halı Yıkama Firmaları

cukurova-hali-yikama-firmalariÇukurova halı yıkama fabrikası olarak başta Adana Çukurova bölgesi olmak üzere Adana’nın bir çok noktasında profesyonel halı yıkama hizmeti vermekteyiz.
Evlerde ve işyerlerinde kullanılan halıların belirli zaman aralıklarında yıkanması sağlık açısından oldukça önemlidir. Her nekadar bazı evlerde halılar çokça kullanılmasa bile zamanla halı yüzeylerinde biriken toz, kir, is, vb.lekelere maruz kalmakta ve bakteri yuvası haline gelmektedir.
Bir evde ortalama 3-4 günde bir halıların yüzeyi elektirikli süpürgeler ile süpürülmektedir. Bu durum halı yıkama konusunda yüzeysel bir temizlik sağlamakla birlikte  geçici bir temizleme durumudur lakin halıların belirli periodlarda yıkanması gerekliliği diplerde yer tutan bakterilerden arınması için en sağlam yoldur.
Halı temizliği’nin yararlarına baktığımız zaman  sadece halılarınızın ömrünü uzatmakla kalmaz, ayrıca ferah ve nezih bir ortam oluşturarak daha rahat nefes almanızı sağlamaktadır.

Halı Yıkama Sıklığı Nasıl Olmalıdır?
Halılarınızın yıkanma sıklığı, hanelerde yaşayan bireylerin kalabalık oluşuna, çocuklu evler oluşuna göre değişkenlik göstermektedir fakat uzmanlar yılda en az 2 kere halılarınızı profesyonel firmalar tarafından yıkatmanızı tavsiye etmektedir. Ayrıca bazı evlerde evcil hayvan beslenmekte olduğu için böyle durumları olan evlerde yıkatılması gereken halıların senede 3 defa halı yıkama işlemlerinden geçmesi gerektiğini vurgulamaktadırlar.

Çukurova Halı Yıkama Fiyatları
Halı yıkama fiyatlarına baktığımız zaman bir çok firmanın farklı fiyat listelerini görebilmekteyiz. Peki nasıl olurda halı yıkama ücretleri bu kadar değişkenlik gösterebilir?
Bunun bir kaç nedeni bulunmaktadır. Bunlardan ilk’i ve en önemlisi ; halı yıkama firmaları arasındaki kalite farkıdır. Bu yüzdendir ki halınızı yıkatmaya vereceğiniz zaman sadece halı yıkama ücretini baz almayınız. Bazı halı yıkama şirketleri maliyetlerini o kadar çok kısıyor ki neredeyse halıya su tutup bırakarak işlem yapıyor diyebiliriz. Kullanılan ekipmanların düşük kalitede oluşu, halılarda kullanılan şampuanların kalitesiz oluşu ve durulama işlemi sırasında az su ile durulanması gibi bazı kısıtlamalar getirilmesi halı yıkama fiyatlarını da aşağıya çekmektedir. Böyle bir durumda elbette ucuza halı yıkatılabilir fakat çok kısa bir süre içerisinde halılarınızın tekrar kirlendiğini görerek mağdur olmanız içten bile değildir.
Bir diğer durum ise halıların farklı cinsleri olmasından kaynaklı uygulama işlemlerinin değişkenlik göstermesidir. Bir makina halısı standart bir halı yıkama aşamasını gerektirirken, bir el dokuma halısının yıkama işlemi makina halısına nazaran daha detay ve titizlik gerektirmektedir. Kullanılan şampuan’dan durulama ve kurutulma işlemine kadar birbirinden farklı temizleme yöntemlerini gerektirebilmektedir.

Adana Çukurova Halı Yıkama Hizmetlerinde %100 Müşteri Memnuniyeti İlkesiyle Halılarınızı Yıkamaktayız.
Sipariş verdiğiniz andan itibaren adresinize gelen ücretsiz servisimiz makbuz karşılığında halılarınızı teslim alarak , diğer müşterilerimizin halıları ile karışmaması açısından barkodlama işlemi gerçekleştirmektedir. Sonrasında fabrikaya getirilen halıların metre kareleri’nin hesaplanması takiben yıkamaya geçmeden önce güçlü vakumlu toz alma işlemi yapılarak halılarınız tozlarından arındırılır.
Halılarınız çeşitlerine göre ( Makina halısı, el dokuma halılar, shaggy halı, iran halısı, ısparta halısı vb) halılar cinslerine göre ayrılmakta ve uzman personellerimiz tarafından  temizleme yöntemleri değerlendirilir. Üstün teknoloji halı yıkama makinalarında yıkanan halılar, tamamen bitkisel özlü antibakteriyel ve antialerjik halı yıkama şampuanları ile yıkanmaktadır.
Yıkama işlemi sonrasında bol su ile durulama işlemi gerçekleşir ve kontrol ekiplerimiz tarafından leke kontrol masasında tekrar kontrollerden geçmektedir. Eğer çıkmayan bir leke varsa tekrar yıkama aşamasına alınarak temizlenmesi sağlanır.
Kurutma bölümünde halılarınız kurutularak parfümlenir ve paketlenerek en kısa zaman içerisinde adresinize teslim edilir.

Adana Çukurova Halı Yıkama Tavsiye
Haliyikamaservisim.com olarak sadece Çukurova’da değil, Türkiye’nin bir çok kentinde profesyonel halı yıkama firmaları ile çalışmakta olup, yıkama aşamaları bizzat yerinde gözlemlenmiştir. Bizlerden daha önce hizmet alan müşterilerimizin sitemiz üzerinden yaptıkları yorumları inceleyebilir, sizlerde hizmet sonrası haliyikamaservisim.com’a girerek yorumlarınızı iletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir