Edirne Halı Yıkama

edirne-hali-yikamaEdirne Halı Yıkama Fabrikası
Edirne’de profesyonel halı yıkama hizmetleri konusunda yılların birikimi ve tecrübesiyle halılarını yıkatmak isteyen müşterilerine hizmet veren firma, sipariş verdiğiniz andan itibaren deneyimli personelleri ile ücretsiz servisi ile gelerek makbuz karşılığında halılarınızı teslim alarak barkodlama işlemi yapmaktadır. Bu sayede halıların diğer halılar ile karışma durumu ortadan kalkmaktadır.
Edirne Halı yıkama firması’na getirilen halılarınız öncelikle metrekare hesaplama işlemleri yapılır, halı cinsleri ayırt edilir ve ne tür bir temizleme işlemi yapılacağı profesyonel ekip tarafından belirlenir.
Yıkama öncesinde toz alma işlemlerine tabi tutulan halılar, üzerlerinde yer alan toz, kum, tüy ve benzeri maddelerden arındırılarak yıkama kaliteleri artırılır.
Üstün teknoloji halı yıkama makinalarında yıkanan halılar, sadece halı yıkamalarında kullanılan özel bitkisel özlü şampuanlar ile detaylı bir şekilde  ayrı ayrı  yıkanarak halı içerisinde yer alan alerjik ve bakteriyel mikroplarından arındırılır.
Özel halı kurutma bölümlerine alınan halılar, hava ve güneş görmeyen bölümlerde kurutulmakta ve özel havalandırma alanlarında kurutulma işlemi uygulanmaktadır.
Ve yine son modern hav alma makinaları sayesinde tüm halılarınız tüyleri yönünde taranarak yumuşaklık ve parlaklık kazandırılması sağlanır ve yüzeyde bulunan hav tüyleri temizlenmektedir.
Bu işlemlerin ardından kontrol ekibimiz tekrar halılarınızı tek tek kontrol masasında temizlik kontrolünden geçirerek leke kalıp almadığına dair kontrol işlemi gerçekleştirmektedir. Temizleme işlemi gerçekleşen halılar parfüm ve ambalajlanarak ücretsiz servisimizle kapınıza teslim edilir.
Edirne Halı Yıkama Fabrikaları
Halılarda toz alma işlemi nasıl gerçekleştirilmektedir?
Halılarınızın firmaya geliş sürecinden itibaren yıkama öncesi uygulanan toz alma işlemi 2 farklı aşamadan geçmektedir. Birincisi dövme yöntemi olarak adlandırılan bu yöntem’de içerisinde bir kaç halının yer aldığı bir kafeste dönrürülme işlemi gerçekleştirilen halılar, yukarıdan aşağıya döndürülmek suretiyle tozlarını bırakmaktadırlar. Daha çok eski halı yıkama tekniklerinde bu uygulamanın yapıldığını görmekle birlikte, hergeçen gün teknolojik makinaların çıkması ile birlikte bu yöntem cazibesini yitirmeye başlamıştır. Şimdiki toz alma makinaları daha güçlü olmaları sebebiyle tozlarından arındırılma işlemini daha fazla yapabilmektedir.
Bir diğer toz alma tekniği ise vakumlama yöntemidir.  Bu yöntem son yıllarda yaygın olarak kullanılmakta olup, güçlü vakum makinaları ve hav alma ekipmanları ile uygulanmaktadır.
Normalde halı yıkama öncesi bu işlemin yapılması oldukça önem arz etmekte iken bazı halı firmaları, bu uygulamayı es geçerek makina maliyetlerini düşürmek adına direk halıları yıkama işlemine geçmektedir. Bu sayede halı yıkama fiyatlarını’da düşük göstererek fiyat rekabetini düşük göstermektedirler.
Bu anlamda sizlere tavsiyemiz halılarınızı yıkatacağınız firmanın profesyonel olmasına özen göstermenizdir.
Haliyikamaservisim.com olarak Edirne halı yıkama yerleri‘ni tek tek dolaşarak hangisine yıkatacağım düşüncesiyle uğraşmanıza gerek kalmamaktadır. Sizler için Edirne ve Türkiye’nin bir çok il ve ilçesinde bu işi yıllardır profesyonel düzeyde yapan, modern makinalar kullanan, işlem sonrası fiş, fatura kesen firmaları tek bir site de buluşturarak en kaliteli hizmeti en hızlı bir şekilde sizlere sunmayı amaçlamaktayız.
Sadece işlem süresinde değil, işlem sonrasında da aldığınız hizmetten memnun kalıp kalmadığınıza dair yorumlarınızı haliyikamaservisim.com’a iletebilir, müşterilerimiz yorum ve tavsiyelerini değerlendirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir