Esenler Halı Yıkama

Esenler Halı Yıkama

Temizlik; yaşam alanlarının daha sağlıklı olabilmesi ve daha yaşanılabilir bir hale gelebilmesi adına mutlaka yapılması gereken bir eylemdir. Bir ev yeterince temiz olmadığı zaman birçok hastalığa zemin hazırlar, ayrıca hoş ve estetik bir görüntü oluşmasının önüne geçer. Bu gibi nedenlerden dolayı bayanlar düzeni olarak temizlik yapmaktadır. Günlük olarak mutlaka yapılan temizliklerden biri de ev süpürmektir. Süpürme işlemi zeminde biriken tozların ve artıkların temizlenebilmesi adına tercih edilir.

Günlük yapılan temizliğin dışında derinlemesine temizlik yapılması evin tam anlamıyla bütün bakteri ve mikroplardan uzaklaşmasına yardımcı olur. Özelikle halıların daha temiz, parlak ve lekesiz olabilmesi adına mutlaka yıkatılması gerekir. Halı yıkama işlemi sanıldığı gibi kolay bir işlem değildir. Halılar doğru bir şekilde yıkanmadığında çok fazla yıpranır ve kullanım ömrü azalır. Bu gibi nedenlerden dolayı halılar düzenli bir şekilde profesyonel ellere teslim edilmelidir.

Halının Kullanım Ömrü Neden Kısalır?

Halı evde en çok zarar gören ve en fazla yıpranan eşyaların başında gelir. Sürekli ayak basıldığından, üzerine koltuk veya masa gibi ağır ve büyük ebatlı eşyalar konulduğundan dolayı çok çabuk deforme olabilir. Halının kullanım ömrünü etkileyen en önemli unsur ise temizlik yöntemidir. Halının sert fırçalar ve dokusuna zarar veren yanlış deterjanlar kullanılarak yıkatılması, sert bir şekilde silinmesi, leke çıkartıcı renk açıcı deterjanlar kullanılması, yeterince havalandırılmaması ve halı yıkama firmaları tarafından yılda en az bir defa yıkatılmaması gibi nedenlerden dolayı halının kullanım ömrü azalır.

Halıyı Daha Uzun Süre Kullanabilmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Halının çok fazla kire ve toza maruz kalmasını önleyebilmek için, halı mutlaka her gün düzenli olarak süpürülmelidir.
  • Özellikle sıcak havalarda ve nemli bölgelerde halı havalandırılmalı ve böylelikle kötü kokuları hapsetmesinin önüne geçilmelidir.
  • Yılda en az bir kere profesyonel bir şekilde yıkatılmalıdır.
  • Halının dokusuna zarar vereceğinden ötürü halının üzerine koltuk veya masa gibi ağır eşyalar konulmamalıdır.
  • Lekeli olan halılara renk ağartıcı deterjanlar ile asla müdahale edilmemeli bunun yerine halı yıkama şirketlerine başvurulmalıdır.
  • Halı sert bir şekilde silinmemelidir. Silme işlemi halının dokuma aşamasında kullanılan ipliklerinin kopmasına neden olabilir.
  • Halı çok fazla sıcağa maruz kalmamalıdır. Renginde solma meydana gelebilir.
  • Bebekli olan, evinde hasta bulunan veya hayvan besleyen kişilerin halılarını yılda en az 2 kere yıkatması gerekir.
  • Üretim aşamasından kaliteli malzeme kullanılan halıların kullanım ömrü her zaman daha uzun olur. Bundan dolayı daha ilk aşamada kaliteli bir halı tercih ederek uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz.

“Sizin sağlığınıza önem veriyoruz ve halılarınızı temizleyerek sizlere sağlıklı yaşam alanları oluşturuyoruz”.

Halının temiz olması demek evin temiz olması anlamına gelir. Kirli halıların bulunduğu evlerde sağlık sorunlarının yaşanılması kaçınılmazdır. Bundan dolayı mutlaka halıların yıkatılması ve bütün mikroplarından arındırılması önemlidir.

Esenler halı yıkama olarak sizin sağlığınıza önem veriyoruz ve halılarınızı temizleyerek sizlere sağlıklı yaşam alanları oluşturuyoruz. Halılarınızı yıkatmak istediğiniz zaman, bizimle iletişim kurduğunuzda, belirmiş olduğunuz adrese siz ne zaman uygun olursanız geliyor ve halılarınızı temizlemek üzere sizden teslim alıyoruz. Yaptığımız işe ne kadar önem verdiğimizi göstermek adına iş takibimizi yapıyor, halılarınızda eksiklik olmaması için her bir halınızı numaralandırıyoruz. Halılarınızı firmamıza götürerek en uygun şekilde temizliyor, lekeli bölgelere müdahale ediyor, ambalajlayarak adresinize teslim ediyoruz.

Piyasa kapsamında en uygun olan halı yıkama fiyatları ile hizmet veriyor. Kalitemizi verdiğimiz hizmet ile ortaya koyuyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir