Halı Yıkama Fabrikası Tavsiye

hali-yikama-tavsiyeTürkiye’de halı yıkama sektöründe binlerce halı yıkama firması faaliyet göstermektedir. Evlerimizde yıkadığımız halılar, geçici olarak çözüm gibi görünse de zamanla derinlemesine işleyen kir ve tozlar, mutlaka profesyonel bir halı yıkama firması tarafından yıkanmalarını gerektirmektedir. Evlerde yıkanan halılar doğru tekniklerle yıkanmadığı gibi el ile yıkandığından sadece halıların yüzeyindeki kirlere müdahale etmiş oluyoruz ki yüzeydeki bu tozlar baskı uygulandığından ötürü halının diplerine doğru ilerlemekte ve orada birikmektedir. Bu da zamanla çeşitli hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Alerjik hastalıkların bir çoğu halılarda yer alan bakteriler tarafından meydana gelir. Dışarıdan içeriye akın eden toz zerrecikleri zamanla halılarımızın diplerine doğru ilerlemekte ve orada birikmektedir.
Günboyu çıplak ayaklarımızda halıların üzerinde dolaşmaktayız. Ayrıca bebekli evlerde oyun parkı olarak çocuklarımızın vakit geçirdiği halıların mutlaka tamamiyle temizlenmiş olması gerekmektedir.

Halı Temizliği Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır?
Halı yıkama işlemleri’nin periyodik olarak yılda en az 2 defa yapılmasını tavsiye eden uzmanlar, yıkama sıklığının evdeki kişi sayısının çokluğu, kullanım durumuna göre artması gerektiğini belirtmişlerdir. Özellikle evlerinde evcil hayvan besleyenlerin en az 4 ayda bir halılarını yıkatmaları önerilmektedir. Halılarınızı yıkatmanız sadece halı’nın temiz görünüme sahip olmasını sağlamayacak, aynı zamanda evleriniz daha ferah bir hava kazanacaktır.

Profesyonel Halı Yıkatma’nın Önemi
Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi evlerde yıkanan halıların daha çabuk kirlendiği gözlemlenmiştir. Aynı zamanda evde yıkanan bir halı için tonlarca su harcanmaktadır. Profesyonel halı yıkama firmalarında bunun önüne geçilerek gerekli su miktarı akıllı halı yıkama makinaları sayesinde ayarlanır ve büyük ölçüde tasarruf etme imkanını da yakalamış olursunuz.
Bir diğer husus ise halılar çeşitlerine göre ayrıldığı için evlerimizde her cins halıyı aynı yöntemle yıkayamazsınız. Makina halısının yıkama tekniği farklı iken el dokuma halılarının yıkama yöntemleri farklıdır. Kullanılan halı yıkama şampuanları da oldukça önemlidir. Kaliteli halı yıkama firmalarında sadece halılar için özer üretilen bitkisel halı şampuanları kullanılmaktadır. Bakteriyel ve alerjik hastalıklara yol açan tüm mikroplardan arındırılması işlemi gerçekleşmektedir.

Türkiye’nin Profesyonel Halı Yıkama Hizmetini Sağlıyoruz
Haliyikamaservisim.com olarak Türkiye’nin bir çok il ve ilçesinde profesyonel halı yıkama firmaları ile çalışmaktayız. Her bir fima yerinde gözlemlenerek tüm halı yıkama aşamaları büyük bir titizlikle incelenmiş olup, gönül rahatlığı ile halılarınızı teslim edebileceğiniz halı yıkama fabrikalarıdır. Müşteri yorumlarını inceleyerek bizlerden daha öncesinde hizmet alarak halılarını yıkatmış olanlarında yorum ve görüşlerinden istifade edebilir, sizlerde halı yıkatma sonrası sitemiz üzerinden görüş ve önerilerde bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir