Maltepe Halı Yıkama

Maltepe Halı Yıkama

Bir evin genel temizliği yapılırken, mutlaka temizlenmesi gereken şeylerin başında gündelik olarak en çok tozu çeken eşyalardan biri olan halılar gelir. Özellikle yaz aylarında evin havalandırılması adına açılan pencerelerden giren tozlar perdeler kadar halıların ve diğer mobilyalarında tozlanmasına neden olur. Bundan dolayı halıların sürekli olarak süpürülmesi ve havalandırılmasının yanı sıra düzenli olarak yıkatılması da önemlidir.

Halı yıkama farklı şekillerde gerçekleştirilebilir. Bayanlar halı yıkama sektörünün bu kadar gelişmediği zamanlarda halılarını evlerinde kendi imkanları ile yıkamayı tercih ederlerdi. Ev ortamında, sert fırçalar ve yanlış deterjanlar kullanılarak yıkanan halılar da belli bir süre sonra aşınma meydana geleceğinden dolayı bu yöntem kesinlikle tercih edilmemelidir. Yaz aylarından olsa dahi profesyonel bir makine yardımı ile yıkanmayan halılar kolay kurumayacağından dolayı kötü koku oluşmasına neden olacaktır. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak adına halılar belli periyotlar ile mutlaka halı yıkama firmalarına yıkatılmalıdır.

Halılar Sık Sık Yıkatılmalımıdır?

Bir halının yıkatılma zamanı bazı şeylere göre farklılık gösterebilir. Bunlara örnek olarak;

 • Evde yaşayan kişi sayısı
 • Evde kedi, köpek vb. tüy döken hayvan beslenmesi
 • Bebekli evler
 • Hasta olan evler
 • Yaz mevsiminde pencerelerden giren tozlar
 • Mutfak gibi lekelenmeye müsait olan alanlarda yer alan halılar
 • Açık renkli olan halılar, en az 6 ayda bir yıkatılmalıdır.

Bunun dışında;

 • Evde tek başına olan kişiler
 • Koyu renkli halılar
 • Misafir odası gibi çok fazla kullanılmayan alanlarda yer alan halılar
 • Kış mevsimi gibi halıların daha az kirlendiği zamanlarda halıların yılda 1 defa yıkatılması yeterli olmaktadır.

Ancak genel olarak bir evin temiz olması adına halı temizliğine çok önem verilmelidir. Temiz olmayan halılar bir evde sürekli bakteri ve mikrop bulunmasına ve böylelikle hastalıklı bir ortamın oluşmasına neden olur. Temiz bir yaşam alanı oluşturabilmek adına, halıların yüzeysel temizliği için halılar günde en az bir defa süpürülmeli, halıların derinlemesine temizliği için ise halılar yılda en az bir defa yıkatılmalıdır.

Derinlemesine Halı Temizliği Ne Anlama Gelir?

Her gün süpürülen bir halının temizliği ancak yüzeysel olarak gerçekleşir. Süpürme işlemi ile halının yüzeyinde bulunan yemek artıkları veya saç kalıntıları kolaylıkla temizlenebilir. Zamanla halının dibinde yer alan kirlerin temizlenebilmesi için ise halılar mutlaka yıkama şirketleri tarafından yıkanmalıdır. Doğru ve güvenilir halı yıkama şirketleri tarafından yıkanılan halılarda derinlemesine bir temizlik gerçekleşir. Maltepe halı yıkama alanında hizmet veren firmalarımız öncelikle eksiksiz bir şekilde siparişinizi alır. Sizlerin istediği gün ve saatte halılarınızı evlerinizden teslim alarak, karışmaması adına fiş numarası belirler. Halılarınız yıkama alanına götürülerek yıkama işleminden önce vakumlama makineleri ile üzerinden yer alan tozlar alınır. Halı üzerinde leke var ise etkili leke çıkartıcılar ile lekeler çıkartılır. Sonrasında özel halı yıkama makineleri ile halının kumaşına zarar vermemek için doğru yöntem seçilerek halı yıkanır. Yıkanma işleminden sonra da halının üzerinde herhangi bir kalıntı kalmaması için hav makinesi adı verilen makineler ile halılar süpürülür. Sizlere en doğru ve en kaliteli hizmeti verebilmek adına tekrardan leke kontrolü yapılır. Halı kurutulur ve ambalajlanarak adresinize teslim edilir.

Bizleri tercih ettiğiniz takdirde sizlere kalite standartlarında hizmet verebilmek adına en doğru ve en profesyonel olan yıkama yöntemlerini kullanarak halılarınızı yıkıyor ve sizlere güven verebilmek adına halılarınızı derinlemesine temizliyoruz. Halılarınızda derinlemesine bir temizlik yapılmasını istiyorsanız vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir