Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

24 Haziran 2016

profesyonel-hali-yikamaProfesyonel Halı yıkama hizmeti sunan www.haliyikamaservisim.com resmi web sitesine hoşgeldiniz.
Özellikle sıcak iklimlerin yoğun olduğu bölgelerde en fazla kirlenmeye müsait olan halılar, yılda 1 defa da olsa yıkanmalıdırlar. Zira gün içerisinde sürekli halılarımızın üzerinde dolaşır, aynı şekilde çocuklarımız halıların üzerinde oynar ve koştururlar. Bu nedenle halılarımızın hijyen bakımından oldukça temiz olması gerekmektedir.
Sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da soğuk zeminden korunmak amacıyla yerlere serdiğimiz halıların önemi oldukça büyüktür.

Halı Bir Kez Temizlendiğinde Çok Daha Çabuk Kirlenir. Doğru mudur?

Son zamanlarda ciddi manada profesyonel halı temizleme firmalarının yanında , yalnızca para kazanmak amacıyla hizmet veren özellikle oto yıkamacılar da bu işi yapmaya başlamışlardır. Halı temizliği başlı başına titizlik, hassasiyet, incelik ve uzman personeller tarafından yapılmasını gerektiren bir konudur. Şayet halınızın temizlenme esnasında kalitesiz deterjanlar kullanırsa, amatör personeller tarafından baştan savma bir şekilde yıkanır ise  çabuk kirlenmesinin yanısıra halılarınız daha çabuk yıpranacaktır fakat kaliteli şampuanlar ve ileri teknoloji makineler tercih edildiğinde çabuk kirlenmesi veya yıpranması söz konusu olmayacaktır. Şirketimizi ziyaret ederek yapılan işlemleri yerinde de görebilirsiniz.

hali-yikama-yerleriSu Halıyı Mahveder Doğru mudur?

Hayır. Halımıza asıl zarar veren, düşük kaliteli halı yıkama makinelerinin yeterli şekilde suyu halıların üzerinden çekememesinden kaynaklanır. Bu şekilde halıların kuruma süresi uzayacağından halıya zarar gelmektedir.

Doğru Halı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

– Düzenli Vakumlama
– Halı üzerine dökülen sıvılara anında müdahale etmek
– Periyodik olarak halı temizleme işlemi yaptırmak

Halılarınız Hangi  Aşamalardan Geçmektedir?

1-) Sipariş Aşaması

– Halı yıkama firmamıza telefon edilerek siparişiniz alınır.
– Belirttiğiniz gün ve saatte adresinize gelen servisimiz ücretsiz olarak halılarınızı teslim alır ve karşılığında sizlere sipariş fişi verilir.
– Halılarınızın diğer müşterilerimizin halıları ile karışmaması açısından fiş numaranız halınıza takılır.
– Fişleme işleminin ardından halılar ölçülerek metrekaresi hesaplanır.

2-) Toz Alma Aşaması

Halı yıkama aşamalarının başında toz alma işlemi gelir, metrekaresi alınan halılar öncelikle vakumlu toz alma makinaları ile tozları alınır ve akabinde kontrol masası üzerine konularak tecrübeli personellerimiz tarafından leke kontrol işlemi gerçekleştirilir ve lekelere müdahale edilir.

3-) Yıkama Aşaması :

Halılarınız en modern otomatik halı yıkama makinamızda (her halının cinsine göre ayırt edilir) dengeli miktarlarda su ve halı şampuanı kullanılarak yıkama işlemi gereçekleştirilir. Yerde yıkanan halılarda olduğu gibi üzerlerine baskı uygulanmaz. Çünkü bu şekilde halılar zarar görmektedir.

4-) Süpürme – Parfümleme – Paketleme Aşaması :

– Kuruma işlemi gerçekleşen halıların üzerindeki toz ve tüy parçalarını süpürme işlemi gerçekleşir. ”Hav makinası” dediğimiz özel otomatik makina ile bu işlem gerçekleşir ve bu esnada halılarınızda leke kalıp kalmadığına dair  ışık altında kontrolü yapılır ve herhangi bir leke ile karşılaşılması durumunda özel leke sökücü yardımıyla leke çıkartılır.
-Halıda kötü koku oluşmasını engellemek amacıyla parfümleme işlemi gerçekleşir, ardından halılar ambalajlanarak adresinize teslim edilir.