Sultanbeyli Halı Yıkama

Sultanbeyli Halı Yıkama

Günümüzde halılar ayakları korumaktan öte daha çok dekoratif bir ürün olarak kullanılmaya başlanmıştır. Birbirinden farklı desenlerde ve modellerde olan halılar odaların daha düzenli, şık ve dekoratif görünmesine yardımcı olur. Ancak her odanın mevcut alanına uygun olan halı modellerinin tercih edilmesi önemlidir. Bir halı odayı oldukça şık ve güzel gösterebileceği gibi sıkıcı ve karanlık da gösterebilir. Bu gibi nedenlerden dolayı halı seçimi yapılırken öncelik hangi odada kullanılacağıdır. Beğendiğiniz halı satışa sunulduğu alanda gözünüze hoş görünebilir. Ancak evinizde tercih ettiğiniz odaya serdiğinizde gördüğünüz alandaki gibi güzel ve estetik olmayabilir. Bunun nedeni beğendiğiniz halının o odaya uygun olmamasıdır.

Bu Gibi Nedenler Göz Önünde Bulundurularak Halı Seçimi Yapılırken;

  • Halının kullanılacağı odanın ebadına dikkat edilmelidir.
  • Odada yer alan mobilyaların kapladığı alan göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Odada yer alan eşyalar ile halı uyum içerisinde olmalıdır.
  • Oda büyük ise tercih edilecek olan rengin çok fazla etkisi yoktur, ancak oda küçük ise mutlaka açık renkli olan halılar tercih edilmelidir. Çünkü koyu renkli olan halı modelleri odanın olduğundan daha küçük ve karanlık görünmesine neden olur.
  • Özellikle çocuk odaları için pamuklu olan dokudaki halılar tercih edilmelidir. Özellikle yün halılar çocukların sağlığı açısından ilk tercih edilecek seçeneklerin içerisinde yer alır. Özellik olarak anti bakteriyel ve anti alerjik olan modeller tercih edilmelidir.
  • Mutfak gibi alanlar adına kullanılacak halılar asla açık renkli olmamalıdır. Çünkü açık renkli olan halılar lekelenmeye daha fazla elverişlidir.
  • Son zamanlarda oldukça moda olan şagi halıların kullanımı zordur. Bundan dolayı özellikle oturma odası ve mutfak gibi alanlarda kullanıma uygun değildir.
  • Açık renkli olan halıların temizliği her ne kadar zor olsa da açık renk bir mekana her zaman huzur ve ferahlık getirir. Daha aydınlık, huzurlu ve ferah bir mekan oluşturmak için açık renkli pastel tonlarından olan halı modelleri tercih edilebilir.
  • Koridor gibi kaygan zeminli olan alanlar için mutlaka kaydırmaz tabanlı olan modeller tercih edilmelidir. Bunun önüne geçilebilmek adına halı kaydırmaz olarak piyasa da satışa sunulan ürünlerde kullanılabilir. Ancak bu ürünler kaygan zeminlerdeki halıların kaymasını yeteri düzeyde engelleyememektedir.
  • Halı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ise mevcut dekorasyon tarzıdır. Tercihini klasik mobilya gruplarından yana yapanlar Osmanlı motiflerini yansıyan yün halıları, daha modern çizgiler taşıyan mobilya gruplarından yana yapanlar ise farklı renk ve desenlerde olan makine halılarını tercih edebilirler.

HALI SEÇİMİNDEN SONRA EN ÖNEMLİ KONU HALI TEMİZLİĞİ

Odanıza en uygun olan halıyı seçtiniz ve odanın oldukça şık ve dekoratif olmasını sağladınız. Ancak zamanla halınız kirlenmeye başladı ve eski estetik görünümünü kaybetti. Bu durumda yapmanız gereken en doğru şey halınızı profesyonel ellere teslim etmek olacak. haliyikamaservisim.com olarak sizleri Sultanbeyli de yer alan en iyi halı yıkama firmaları ile buluşturuyor ve halılarınızın ilk günkü estetik görünümüne kavuşmasını sağlıyoruz.

Halı yıkama alanında hizmet veren en iyi firmaları adresinize getirerek halılarınızı bütün kir ve lekelerinden arındırıyoruz. Halıların daha uzun ömürlü olabilmesi ve rengini koruyabilmesi için yılda en az bir kere yıkatılması önemlidir. Yeterince yıkatılmayan halıların rengi solmaya ve dokusu zamanla kirden dolayı yıpranmaya başlayacaktır. Halılarınızı daha uzun ömürlü kullanabilmeniz adına sizlere en uygun halı yıkama fiyatları ile hizmet veriyor halılarınızı sizlere bütün kirlerinden arınmış olarak teslim ediyoruz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir