Tuzla Halı Yıkama

Tuzla Halı Yıkama

Zemine serilen bir halı kullanıldığı mekanın hem şık olmasını hem de sıcak bir ortam olarak algılanmasını sağlar. Halı ve perde gibi dekorasyonun ana malzemesi olan ürünler kullanılmadığında evlerde sıcak ve şık bir ortam oluşturmak mümkün değildir. Halının görselinin güzel olması kullanılacağı ortamı mutlaka güzelleştireceği anlamına gelmez. Güzel bir dekorasyona imza atabilmek adına halı seçimi yaparken bazı noktalara dikkat etmek önemlidir.

Bunlar;

  • Halının Kullanılacağı Odada Yer Alan Oturma Grupları İle Uyumlu Olmasına Dikkat Edin

Beğendiğiniz halı odada yer alan mobilya grupları ile uyum içerisinde olmalıdır. Renkleri ve desenleri uyum içerisinde olduğu zaman ortaya güzel ve ferah bir oda çıkar. Mobilya gruplarıyla uyumlu olmayan bir halı göze hoş gözükmeyecek ve odanın sıkıcı olmasına neden olacaktır.

  • Kullanılacak Mekanın Büyüklüğüne Dikkat Edin

Halı daha çok odaya oturma grupları ve masa gibi büyük ebatlı olan mobilyalar konulduktan sonra boşta kalan alanlar adına kullanılır. Bundan dolayı halı seçimi yapmadan önce odada halı kullanımı için ne kadar alan kalacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Küçük odalar için seçilen büyük ebatlı halılar odanın olduğundan daha küçük ve karanlık görünmesine neden olabilir. Çok büyük alana sahip olan odalar için ise tek halı almak yerine aynı desen ve renklerden olan iki adet halı alınabilir.

  • Halı Üretiminde Kullanılan Malzemeye Dikkat Edin

Günümüzde makine halıları daha çok rağbet görmeye başlamış olsa da kaliteden ödün vermek istemeyen bayanların ilk tercihi yine özel el dokuması halılardan yana olmaktadır. Kaliteli halı denilince ilk akla gelen halı modellerinden olan yün halılar insan sağlığına uygun dokudadır. Yün halılar hava alma özelliğine sahip olduğundan dolayı halılarda koku oluşmasının önüne geçer.  İpek halılar ise muazzam bir görselliğe sahiptir. Yumuşacık dokusu ile rahat ve huzurlu bir ortam oluşmasını sağlar. Naylon halılar düşük kalitede olan ancak uygun fiyatlarda satışa sunular halılardır. Oldukça geniş ürün seçeneğine sahiptir. Halı seçimi yaparken eğer tercihiniz kaliteden yana ise yün veya ipek halıları, uygun fiyatlı halılardan yana ise naylon makine halılarını satın alabilirsiniz.

  • Halının Evin Dekorasyonuna Uygun Olmasına Özen Gösterin

Bazı bayanlar evlerini klasik tarzda dekore ederken bazıları ise daha modern bir yapıyı tercih etmektedir. Evinde klasik bir hava esmesini isteyen bayanlar büyük ebatlı oymalı, varaklı oturma gruplarını, taş ve boncuk gibi detayların yer aldığı perdeleri, taşlı aydınlatmaları, büyük çerçeveli tabloları ve büyük aynalar gibi gösterişli objeleri kullanırlar. Klasik yapıda olan bir dekorasyonu tercih eden bayanların halı seçimleri mutlaka yün veya ipek halıdan yana olmalıdır. Modern bir dekorasyon için en uygun olan halılar ise asimetrik desenlerden olan makine halılarıdır.

  • Halının Rengine Çok Önem Verin

Küçük odalar için mutlaka açık renkli olan halılar tercih edilmelidir. Koyu renkli olan halılar küçük odaları daha ufak, karanlık ve sıkıcı göstereceğinden dolayı asla kullanılmamalıdır.

Halılarınız Bize Emanet

En doğru şekilde halı seçimi yaptıktan sonra asıl önemli olan nokta halı temizliğidir. Tuzla halı yıkama alanında sizlere kalite standartlarında hizmet veren firmalarımız halılarınızı ilk günkü gibi temiz ve parlak olarak sizlere geri teslim ediyor. Halı yıkama firmalarımız, halılarınızı adresinizden teslim aldıktan sonra en kısa zamanda halı temizliğine başlıyor ve halınızın yapısına göre belirlenen uygun yıkama yöntemi ile halı yıkama işlemini gerçekleştiriyor.  En uygun halı yıkama fiyatları ile çalışarak sizlerin hem zaman kaybı hem de maddi kayıp yaşamanızın önüne geçiyor.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir