Ümraniye Halı Yıkama

Ümraniye Halı Yıkama

Bir eve girildiğinde ilk dikkat çeken şey evde yer alan mobilyalardır. Bunun farkında olan bayanlar evlerini kusursuz bir görüntüye kavuşturabilmek adına mobilya seçimini çok iyi yaparlar. Mobilyanın ana tamamlayıcı unsuru olan oturma gruplarından sonra bir odada en fazla dikkat çeken şey halılardır. Birbirinden farklı modellere sahip olan halılar odanın soğuk bir görüntüden uzaklaşmasına yardımcı olur. Bu gibi nedenlerden dolayı halı seçimi yaparken çok dikkatli olunmalıdır. Alınacak olan halılının, şeklinin, renginin, ebadının veya deseninin mutlaka evin dekorasyonu ile uyumlu olması önemlidir.

Halıların Kalitesi Neye Göre Belirlenir?

Bir halının kalitesini belirleyen ana unsur elbette ki halının dokuma aşamasında kullanılan ipliğin kalitesidir. Bir diğer unsur ise iplik boyasıdır. Kalite farkına göre halı dokumasında; naylon, pamuk, ipek deri ve yün kullanılabilir.

  • Yün halılar; eskiden günümüze kadar uzanan, oldukça uzun bir geçmişe sahip olan halı çeşitleridir. Yün en dayanıklı malzeme olduğundan dolayı, yün halıların ömrü diğer halılara oranla daha fazladır. Yün halılar doğal bir dokuya sahip olduğundan dolayı hava alırlar ve böylelikle odada kötü bir koku oluşmasına neden olmazlar. Fiyatları oldukça pahalıdır.
  • Pamuk halılar; günümüzde en çok tercih edilen halı modelleridir. Yumuşak bir dokuya sahip olduğundan dolayı daha çok çocuk odaları ve yatak odalarında tercih edilir. Yün ve pamuk beraber kullanılabilir. Yün halıya oranla fiyatları daha uygundur. Ancak kullanım ömrü yün halılara göre daha azdır.
  • İpek halılar; halı sektörünün en pahalı ve en özel halı türüdür. Dokusu yumuşak ve kumaşı parlaktır. Halılar özel olarak ince olan ipek iplikten dokunur. En bilinen örneği İran halılarıdır. Halıların dokusu özel olduğundan dolayı temizlenirken çok dikkatli olunmalı, özel olarak profesyonel kişilerce temizlenmelidir.
  • Naylon halılar; diğer halılara oranla fiyatı en uygun olan halılardır. Makine de dokunduğundan dolayı çok fazla işçiliği yoktur. Piyasa da çok fazla renk ve desen seçeneği bulunur. Temizliği kolaydır. Uzun süre kullanılabilir.

Halılarınızı Temizleyebilmek İçin Hangi Yöntemleri Kullanabilirsiniz?

Halı temizliği adına çok farklı yöntemler kullanılabilir. Bunların ilki halı yıkama yöntemidir. Halıları silmek halıyı tam anlamıyla temizleyebilmek adına yeterli değildir. Halıların tam anlamıyla temizlenebilmesi için mutlaka halı yıkama şirketlerine başvurulması gerekir.

Halınızın çeşidi ne olursa olsun, Ümraniye halı yıkama olarak halılarınızı evlerinizden alıyor, profesyonel çalışanlarımız ile yıkıyor ve adresinize teslim ediyoruz. Halınızın dokusuna uygun olan yıkama yöntemini belirliyor, sonrasında belirlenen yönteme uygun olarak halılarınızı derinlemesine temizliyor, özel şampuanlar kullanarak mis gibi kokmasını sağlıyoruz. Yıkama işlemi bittikten sonra halılarınızın zarar görmemesi adına ambalajlıyor ve evinize teslim ediyoruz.

Halı Yıkama Neden Gerekli?

Halılar bir evde en fazla kirlenen eşyalardır. Gün içerisinde üzerinde çok fazla dolaşılması, saç veya yemek artıklarının halıların diplerine kadar işlemesi ve halıların yeterli düzeyde süpürülmemesi gibi nedenlerden dolayı halılar çok fazla kirlenir. Yeterince temiz olmayan ve düzenli olarak havalandırılmayan halıda bir süre sonra kötü bir koku oluşacaktır. Halıda var olan kötü koku tüm eve yayılarak sağlıksız bir yaşam alanı oluşmasına neden olur. Sağlıksız yaşam alanlarının oluşmaması, halıların ilk günkü gibi temiz ve parlak görünmesi adına mutlaka belli periyotlar ile halıların yıkanması gerekir. İstanbul’un Ümraniye semtinde yer alan halı yıkama firmalarımız ile iletişime geçebilir, halılarınızın ilk günkü gibi parlak ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Haliyikamaservisim.com olarak sizleri en iyi halı yıkama firmaları ile buluşturuyor, kaliteyi adresinize getiriyoruz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir